Gdzie można kupić podręczniki do liceum?

Zakup podręczników do liceum jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Zdecydowanie największym problemem jest fakt, że praktycznie nie ma możliwości kupienia wszystkich książek w jednej księgarni. Bardzo często podręczniki do liceum z jednego przedmiotu można kupić tylko w jednym miejscu. Gdzie warto zatem kupić książki?

Starsze roczniki

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w książki od starszych roczników. Warto wiedzieć, że podręczniki do języków obcych są bardzo drogie, zostały bowiem wykonane z wysokiej jakości papieru. Ponadto przeważnie dane wydawnictwo specjalizuje się tylko i wyłącznie w książkach do danego przedmiotu. Rekomendowane jest zatem pod koniec roku szkolnego zapytać starszych roczników, czy byliby zainteresowani sprzedać podręczniki, których nie będą już używać.

Antykwariat

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że obecnie w antykwariatach nie znajdują się tylko stare książki. Omawiane miejsca bardzo często skupują także nowe, nieużywane przez uczniów podręczniki w celu dalszej odsprzedaży. W zdecydowanej większości przypadków można zaopatrzyć się w antykwariacie w bardzo wysokiej jakości podręczniki w atrakcyjnej cenie. Ponadto książki kupuje się na miejscu, odchodzą tym samym koszty związane z przesyłką.

Grupy na portalach społecznościowych

Jest to kolejne miejsce, w którym można zaopatrzyć się w zadbanie książki w bardzo dobrej cenie. Zalecane jest przede wszystkim kupowanie książek od osób z tego samego miasta, by nie płacić dodatkowo za przesyłkę. Wyjątkiem są oczywiście sytuacje, gdy dana osoba jest zainteresowana zaopatrzeniem się w zdecydowanie większą ilości książek. Wtedy nawet w przypadku zapłacenia 10-15 złotych za dostawę, uczeń może zaoszczędzić na zakupie podręczników.

Aukcje internetowe

Uczniowie bardzo często podejmują decyzję o sprzedaży podręczników na aukcjach internetowych. Ponadto część osób rozpoczyna licytację podręcznika od złotówki. Warto zatem regularnie śledzić aukcje, by nie przegapić okazji. Można bowiem zaopatrzyć się w zadbany podręcznik za 30% jego wartości. Zdecydowanie największym minusem aukcji internetowych jest koszt przesyłki. Warto zatem znaleźć osobę, która wystawia na sprzedaż cały komplet podręczników. Można wtedy wynegocjować przesyłkę na koszt sprzedającego. Z kolei w przypadku zaoszczędzenia na każdym podręczniku od 10 do 15 złotych, koszt przesyłki wynoszący 10 złotych nie powinien być dla ucznia większym problemem. Można także zapytać osoby wystawiającej książkę czy byłaby zainteresowana sprzedażą poza aukcją internetową, jeżeli oczywiście mieszka w tym samym mieście.

Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com