Książki do szkoły średniej

Podręczniki do liceum są różne (https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podreczniki-szkolne-na-rok-2019-2020-ksiegarnia-internetowa-a-562.html). Wszystko przez to, że różne profile mają szkoły, gdzie udają się uczniowie zaraz po szkole podstawowej. Tak, ósma klasa to nie łatwy czas, ponieważ trzeba wybrać szkołę związaną ze swoją przyszłością. Wielu nastolatków odczuwa ogromny nacisk ze strony rodziców, którzy nie tylko by chcieli, aby dzieci ciągle się uczyły. Dorośli chcą, aby pociechy jasno zdeklarowały się o jakich szkołach myślą. Przecież wybór nie jest łatwy – w szczególności, że dzisiaj do wyboru jest wiele placówek edukacyjnych o różnych profilach. Najważniejsze to wybrać taką szkołę, taki kierunek, który będzie zgodny z zainteresowaniami ucznia. Jeżeli coś robić, to coś co się kocha. W dobrej nauce na pewno pomogą odpowiednie podręczniki w szkole.

“Historia. Wiek XX”

Nie łatwo jest mierzyć się z historią. Nie każdy ma bowiem pamięć do dat. Zapamiętanie kiedy co się działo nie jest łatwe. Dlatego też Dariusz Stola opracował jeden z najlepszych podręczników dzięki któremu nauka historii będzie o wiele łatwiejsza. W szczególności, że całość jest bardzo jasno i wyraziście przedstawiona. Książka zawiera wiele grafik, które na pewno będą bardzo pomocne, jeżeli chodzi o zapamiętanie dat. Autor umieścił w środku wiele obrazków oraz ilustracji, które związane są z najważniejszymi wydarzeniami XX wieku. Może nie każdy będzie wiązał swoją przyszłość z nauczaniem historii, czy też np.z pracami archeologicznymi. Należy mieć jednak chociaż powierzchowne pojęcie odnośnie tego co się wydarzyło w naszym kraju oraz w innych miejscach. Dariusz Stola zadbał o to, aby w środku znalazły się także ćwiczenia aktywizujące uczniów do jeszcze lepszej pracy z podręcznikiem.

“Geografia dla maturzysty 2. Geografia społeczno-ekonomiczna świata”

Jadwiga Kop, Maria Kucharska, Elżbieta Szkurłat – trzy osoby, które miały wpływ na to, jak wygląda teraz podręcznik dla osób chcących zdawać geografię na maturze. Przygotowanie do egzaminu dojrzałości nie jest łatwe. Trzeba posiąść odpowiednią wiedzę, dzięki czemu bez problemu będzie można podejść do egzaminu. W tym oto podręczniku uczniowie znajdą treści z geografii społeczno-ekonomicznej świata. Nauka pójdzie o wiele łatwiej, jeżeli uczeń będzie miał pod ręka wszystkie mapy z tego podręcznika, które przedstawione są w bardzo dokładny i rzetelny sposób. Przy każdym rozdziale znajduje się “Synteza”, która umożliwia powtórzenie najważniejszych zagadnień przydatnych w późniejszym czasie podczas nauki i na egzaminie.

Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com